Bursa Test ve Yapı Laboratuvarı

Bursa Bina Yıkım İşleri

Yapı ve inşaat alanında son derece önemli ve olmazsa olmaz unsurların başında duvar kırma gelmektedir. Evlerde ya da diğer yapı türlerinde oda ve benzeri gibi bölümleri ayırmak için belirli alanlar tuğlalar ile örülmektedir. Tuğlaların örülmesi ile oluşturulan ve yapılan iç kısımlarındaki bölümleri ayırmak için yapılan bu yapıya “Duvar” adı verilmektedir. Mimari yapıların bölümlerini ayırmanın yanı sıra aynı zamanda ses ve ısı yalıtımını da sağlayan gerek iç duvarların gerekse dış duvarların yapılışında tuğlalar ve harç malzemeleri kullanılmaktadır. Ancak istisna olarak özellikle iç duvarların yapımında tuğla yerine alçıpen malzemesi kullanılmaktadır.

Evlerde, iş yerlerinde ya da ofis gibi ortamlarda bazen plan değişikliği ya da benzeri gibi durumlarda duvarların yıkılması gibi gereklilikler doğabilmektedir. Dekoratif amaçlı duvara akvaryum monte etmek, pencere açmak, havalandırma açmak, balkon bölümlerini oda ile birleştirmek ya da iki oda birleştirilmesi için duvarların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu gibi durumlar için yapılan işleme Duvar kırma adı verilmektedir. Duvar kırma, son derece yorucu ve zaman alan bir işlemdir. Bu nedenle de duvar kıracak olan kişinin öncelikle bilinçli ve duvar kırma işinde usta bir kişi olması gerekmektedir. Uygun yöntemler ile ve uygun araç-gereçler kullanarak doğru teçhizat ile duvar kırma işleminin yapılması hem duvarın doğru bir şekilde kırılmasına hem de yapının zarar görmemesine ortam hazırlayacaktır.


Bursa Duvar Kırma Nasıl Yapılır?

Duvar Kırma işlemi ustalık gerektiren bir iştir.  Duvar Kırma işlemi genel olarak öncelikle balyoz ile başlamaktadır. Tek elle güç yetmeyen balyoz ağır bir araç olduğundan dolayı iki elle tutulup duvara vurularak duvarın kırılmasını sağlamaktadır. Bu işlem sırasında duvarın hangi bölümü kırılacaksa balyoz ile o bölüme darbe yapılmaktadır. Balyozun ağır olması ile birlikte bu ağırlık ile duvara darbe vurulur ve duvar yukarıdan başlayarak aşağı kısma inerek duvar kırılmaktadır. Balyoz, oldukça ağır bir araç olduğundan dolayı sıkı tutulması gereken bir araçtır aksi takdirde büyük iş kazalarına neden olabilmektedir.


Neden Bursa Karot Uzmanı?

GÜVENLİ

Bursa Karot Uzmanı çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır.

Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

BAŞARILI

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir.

Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

KALİTE ODAKLI

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Bursa Karot Uzmanı kalitenin adresidir.

Amacımız Para Değil Sizi Kazanmak

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

– Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.

– İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi.

– Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak.

– Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.

– Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.


Duvar Kırma Fiyatları

Farklı amaçlarla yapılan duvar kırma işlemi için uygulanan fiyatlar işin türüne, zorluğuna göre farklılık gösterir. Duvar kırma fiyatlarında sizlere en uygun seçenekleri sunan firmamız, hizmet kalitesiyle de her zaman en iyisini vadeder. Evlerinizde dekorasyon amaçlı değişiklikler yapmak istediğinizde, bazı duvarları yıkabilir ya da bir kısmını kırarak düzenleme yapabilirsiniz. Odaları birleştirmek ve balkonu oda gibi kullanabilmek için de duvarların kırılması gerekir. duvar kırma fiyatları kadar işlemin nasıl yapılacağı da oldukça önemlidir. Alanında deneyimli olmayan kişiler, işlem sırasında yapıların taşıyıcı kolonlarına zarar vererek ciddi tehlikeler ortaya çıkmasına neden olabilirler. Bu nedenle profesyonel ekibimizle çalışarak hasarsız bir şekilde işin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bursa Duvar Kırma Ustası

Bursa Duvar Kırma Ustası arıyorsanız, tercihinizi firmamızdan yana yapabilirsiniz. Evinizde daha modern ve kullanışı alanlar yaratmak ya da dekoratif amaçlı eklentiler için sık uygulanan yöntemlerden biri duvar kırmadır. Profesyonel kişiler tarafından yapılmaması halinde ciddi sorunlara yol açabilecek bu işlemi gerçek ustalara yaptırmalısınız. Duvarların arkasında yer alan tesisat bağlantılarına zarar vermemek ve yapıların sağlamlığını korumak için kırılacak betonun doğru tespit edilmesi gerekir. Perde duvarlar, taşıyıcı yapıda olduğu için kesinlikle kırılmamalıdır. Profesyonel bir duvar kırma ustası, işini en ince ayrıntılarına kadar planlayarak hasar riskini sıfıra indirir. İşlem sonrası oluşan moloz kalıntılarını temizleyerek size hiçbir zahmet bırakmayan deneyimli ustalarımız sayesinde evlerinizde istediğiniz değişikliği kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Hilti İle Duvar Kırma

Hilti ile duvar kırma işlemleri sırasında kullanılan makinelerin kaliteli yapıda olması işlemin kalitesini de etkiler. Hilti ile duvar kırma, profesyonel firmaların sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Hilti makinelerin güçlü yapıda olması, kırma işlemi sırasında verimi artırır. Bu makineler tozu ve titreşimi de ciddi oranda azaltır. İşlem yapılan alanda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasına özen gösteren ekibimiz hem sizin için hem de kendileri için iş güvenliği koşullarına uygun hareket eder. Evlerde hilti ile duvar kırma işlemi yapıldığı sırada, eşyalarınızın zarar görmemesi için gereken tüm düzenlemeler ekibimiz tarafından yapılır. Bu sayede kırma işlemi tamamlandıktan sonra çok zahmetli bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz.

Hemen Ara