Bursa Test ve Yapı Laboratuvarı

Bursa Derz Kesme

Mimari alanda ev, iş yeri yani genel olarak konut yapılması sırasında birçok yöntem ve teknik kullanılırken aynı zamanda birçok terim de kullanılmaktadır. Mimari alanda kullanılan terim ve yöntemlerden birisi de derz kesim olmaktadır. Son derece önemli bir teknik olan derz kesim , birçok alanda sıkça kullanılmaktadır.

Derz kelimesi inşaat alanlarında ve yapıların yapıldığı zamanlarda sıkça duyulan bir terimdir. Genel olarak derz; yapı malzemelerinin aralarında oluşturulan boşluğu ifade etmektedir. Yani bir yapı alanında yapılan bir bölümde yapı malzemelerinin genleşerek farklı bir yapı bürünebilmesi halinde yapı bozukluğunu önlemeye yönelik uygulanmaktadır. Bu bağlamda fayans ve kalebodur gibi döşeme işlerinde her kalebodur ve fayans arasında bırakılan boşluğa Derz adı verilmektedir. Özelikle mutfak, banyo ve tuvalet gibi fayans ve kalebodur döşenen alanlarda derz görmek mümkün olmakla birlikte beton üzerinde de derz kesme çok fazla uygulanmaktadır.


Bursa Derz Kesim Nasıl Yapılır?

Bursa Derz Kesim, beton tabakalarının doğal bir şekilde birleşmesi için uygulanan bir yöntemdir. Derz kesme kullanılan derz makinesi yardımı ile yapılan bir işlemdir. Ucunda bulunan elmaslı testere ile birlikte kullanılan derz makinesi, beton ve asfalt kesmek için de ayrıca kullanılabilmektedir. Bursa Derz Kesim, beton ya da farklı yapı malzemelerinin tekerli olduğundan dolayı son derece hızlı olan ve aynı zamanda benzinle, elektrik ile ya da mazot ile çalışan bir makine sayesinde kesilmesi ile yapılmaktadır. Ayrıca derz kesme sırasında ihtiyaç duyulduğu takdirde derz dolgu malzemeleri de kullanılarak beton ya da diğer yapı malzemeleri arasındaki boşluklar kapanmaktadır ve böylece yapı malzemelerinin genleşmesi, sonradan form ve görüntü bozukluğu olması engellenmektedir. Bir bütün halinde olan derz, bu şekilde makine ile orantılı ve uygulanacağı alana uygun bir şekilde kesilmektedir.

Neden Bursa Karot Uzmanı?

GÜVENLİ

Bursa Karot Uzmanı çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır.

Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

BAŞARILI

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir.

Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.KALİTE ODAKLI

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Bursa Karot Uzmanı kalitenin adresidir.

Amacımız Para Değil Sizi Kazanmak

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

– Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.

– İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi.

– Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak.

– Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.

– Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.Bursa Derz Kesme

Bursa Derz Kesme; Farklı türlere sahip olan derzler, yaygın olarak fayans, seramik gibi malzemelerle kaplı yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak bilinir. Bu anlamının dışında ise genleşme, oturma, konsrüktif, deprem ve inşaat derzleri şeklinde bir sınıflandırma söz konusudur. Farklı yapıda olan noktalarda derz kesme işlemi yapılacağında, bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde mekanik makineler kullanılır. Tekerlekli bir sisteme sahip olan bu makinelere stand yardımıyla hareket verilir. Elmas uçlu testerelerle gerçekleştirilen derz kesme işlemi sırasında, 50 cm’ye varan derinliklere ulaşılması mümkündür. Kesim işleminin hatasız tamamlanması, beton bileşimi sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması açısından önemlidir. Bu nedenle profesyonel bir ekiple çalışmanızda fayda vardır.

Bursa Beton Derz Kesimi

Bursa Beton Derz Kesimi, Profesyonel kişiler tarafından yapılan beton derz kesimi işlemi ile yapılarınızda hasar oluşumu meydana gelmez. Beton dökümü tamamlanmasından sonra üç gün bekleyerek kesme işlemine başlanabilir. Ekibimiz, kesim işlemini binaların teknik şartnamesinde belirtilen detaylara uygun şekilde gerçekleştirir. Kusursuz bir şekilde yapılan kesiler dolguya engel olmayacak şekilde temizlenir. Bu sayede optimum bekleme süresi tamamlandıktan sonra dolgu aşamasına başlanabilir. Bursa Beton Derz Kesimi sonrası yapılan dolgu işlemi sırasında uzman ekibimiz, gerekli hallerde astar malzemesi kullanımına karar verebilir. Uygulama sonrası dolguya başlamadan önce astar kurumaya bırakılmalıdır. Dolgu malzemesinin dayanıklı yapıda olması; derzin darbelerden, yüksek ağırlıklardan ve farklı bir fiziksel kuvvetten kolay kolay etkilenmemesini sağlar.

Bursa Elektrikli Derz Kesme

Elektrikli Derz Kesme, Güç kaynağına ulaşımın kolay olduğu yerlerde, elektrikli derz kesme makinesi kullanılır. Ergonomik tasarıma ve kolay kullanım olanaklarına sahip olan bu makineler ile kesim işlemi kolay bir şekilde yapılır. Derz, yapı parçaları arasında bırakılan boşluklara verilen addır. Bu boşlukların doğal afetler sırasında hayati önemi vardır. Yapıların zarar görmemesi ya da zararın en aza indirilmesi, bu boşluklar sayesinde mümkün hale gelir. Boşluğun ebatı binaların yüksekliğine göre belirlenir. Örneğin, 6 metre yüksekliğe sahip bir yapı için derz boşluğunun 3 cm olması gerekir. Elektrikli derz kesme işleminin bir sonraki aşamasında doldurma yapılır. Doldurma sırasında kullanılan kuvvetli yapıdaki malzeme, olumsuz dış etkenlere karşı mukavemet gösterir.

Bursa Benzinli Derz Kesme

Bursa Benzinli Derz Kesme, Kablo kalabalığını önlemesi ve pratik kullanımıyla benzinli derz kesme makineleri, yapılarda hasar oluşumuna yol açmadan en düzgün şekilde işlem yapar. Bu makineler, elmas kesme ucuyla beraber çalışır. Elmas kesme uçları, kesimin düzgün bir şekilde yapılmasını ve dolguların da zemine sağlam bir şekilde tutunmasını sağlar. Her aşamada sorunsuz bir işlem gerçekleştirilmesi halinde derzler, deprem anında binaların güvende kalmasına yardımcı olur. Benzinli derz kesme işleminde kullanılan elmas uçların doğru zamanda yenilenmesi, kesim işleminin kusursuz bir şekilde tamamlanması açısından önemlidir. Bu nedenle derz boşluklarının ebatına uygun genişliğe sahip uçlar, aşınma meydana gelmeye başladığında değiştirilmelidir. Deneyimli ekibimiz, size bu noktada en kaliteli uçlara sahip makinelerle hizmet verir.


Hemen Ara