Bursa Test ve Yapı Laboratuvarı

Bursa Kimyasal Ankraj

İnşaat ve mimari alanlarında konutlarda ve diğer yapı türlerinde kullanılan birçok yöntem vardır. Bu yöntemler yeni yapı yapımında kullanılırken aynı zamanda yapılmış ve onarıma ihtiyaç duyulan yapı türlerinde de sık sık kullanılan yöntem ve tekniklerdir. Yapılarda sıkça kullanılan yöntemlerden birisi de kimyasal ankraj yöntemi olmaktadır.

Bursa Kimyasal Ankraj, yeni yapılan bina ve yapılarda kullanılabildiği gibi daha çok yapılmış ve deformasyon sürecine girmiş olan yapı türlerinde kullanılmaktadır. Kimyasal Ankraj, çok önceden yapılmış ve hasar görmüş olan yapı türlerinin onarılması ve tamir edilmesi ya da yeni binaların güçlendirilmesi sırasında kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal Ankraj ile betonlara ve kolonlara monte edilen ankrajlar, yapılan sağlam olmasını ve hasar görmüş sağlıklı olmayan yapılarında sağlam hale getirilmesine yönelik yapılan bir çalışmadır. Beton dökülme sırasında yeni yapılara uygulanırken eski yapılara da sonradan kimyasal ankraj uygulanabilmektedir.


Bursa Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Ankraj yöntemi çok fazla çeşidi olan bir yöntemdir. Harçlı ankraj, genişleyen mekanik ankraj ve kimyasal ankraj çeşitleri arasında gerek yeni yapılarda gerekse onarım yapılacak olan yapılarda kimyasal ankraj çok fazla tercih edilmektedir. Kimyasal ankraj yapımı sırasında beton dökümü büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla da kimyasal ankraj yapacak olan uzman kişiler öncelikle beton blokların sağlam durmasını sağlayacak silindirler belirlemektedirler. Kimyasal ankraj yapılacak olan betonun silindir kesimi ve ölçüleri de uzman mühendisler gözetiminde ve kontrolünde belirlenerek yine mühendisler kontrolünde kimyasal ankrajlar beton arasına monte edilmektedir. Kimyasal ankraj uygulanacak olan beton yapılarında  ankraj çapından ortalama olarak 4 milimetre daha geniş ölçüde olan deliklerin öncelikle hava kompresörü yardımı ile temizlenmesi sağlanmaktadır. Ardından epoksi adı verilen bir yapıştırıcı kullanılarak beton deliklerinin tamamen boşaltılması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında selüloz özelliği taşıyan tiner ile temizlenen deliklere kimyasal ankraj ile yapılan çelik bloklar yerleştirilerek kimyasal ankraj işlemi tamamlanmaktadır.


Neden Bursa Karot Uzmanı?

GÜVENLİ

Bursa Karot Uzmanı çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır.

Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

BAŞARILI

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir.

Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

KALİTE ODAKLI

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Bursa Karot Uzmanı kalitenin adresidir.

Amacımız Para Değil Sizi Kazanmak

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

– Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.

– İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi.

– Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak.

– Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.

– Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.

Hemen Ara