Bursa Deprem Testi

Deprem Testi Yaptırmak İstiyorum

Deprem Testi Yaptırmak İstiyorum

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesi deprem kuşağında olmasından dolayı her an deprem ile yüz yüze gelmesi an meselesidir. Yaşanılan ufak bir sarsıntı nedeni ile çökme yaşayan binalardan anlaşıldığı gibi Türkiye’nin en fazla nüfusu bulunan illerin başından gelen İstanbul ve diğer il ve ilçelerin bir an önce deprem test ve çalışmalarına hız verilmesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili devlet kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesi yönünde talimatlar vermiştir.

Binalar İçin Depreme Dayanıklılık Testi Nasıl Yapılır?

Özel olarak kurulumu yapılmış olan firmalar aracılığı ile bina deprem testlerinin uygulaması yapılırken aynı zamanda bu firmalar inşaat işleri ile de ilgilenmektedirler ve bunun yanında deprem araştırma ve uygulama merkezlerinde hizmetler sunarak gerekli ilgi ve alakayı göstermektedirler. Her bir bina içerisinde ikamet etmekte olan bina sakinlerinin birlikte hareket etmeleri ile gerçekleştirilecek olan Depreme dayanıklılık testinin yapılması için gerekli firma ile bağlantıya geçilmesi ve binanın bütün özelliklerini firma ile paylaşması gerekmektedir. Bununla beraber firmanın test için belirlemiş olduğu ücreti peşin olarak ödemeleri gerekmektedir.

Başvuru sürecinin ve bunun yanında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından başvuru yapılan firmanın binanın testinin yapılması için belirli bir güne randevu vermektedir. O gün geldiğinde binaya yapılacak olan gerekli testlerin yapılması için ekip gönderilerek gerekli çalışmalar başlatılır. Bu testi yapacak olan ekiplerin sistemsel ve ölçülü bir çalışma sonucunda binanın olası bir depremde ne kadar dayanıklı olup olmadığı dereceli olarak rakamlar ile belirtilebilmektedir.  Genel olarak bina ölçümü yapılır iken ilk olarak bakılması gereken bina temelleri, kolonlar ve duvarlara bakılmaktadır.

Depreme Dayanıklılık Testi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

Bu konu ile ilgili birkaç örnek verilecek olunursa; Belgeler içerisinde yapıya ait tapu fotokopisi, yapı sahibine ait nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Eğer başvuru sahibi şirket ise şirkete ait vergi levhası, şirket sahibinin imza sirküsü ve şirket yetkilisinin nüfus cüzdanı istenmektedir. Ancak başvuru yapan kişi kiracı ise yazılan dilekçenin yapı sahibi tarafından imzalanacak ve buna ek olarak kiracıya ait nüfus cüzdanı fotokopisi ve kira kontratı gerekmektedir.

Deprem Dayanıklılık Testinde Gerekli Olan Teknik Çalışmalar

Binanın kurulu olduğu zemin analizinin yapılması için zemin etüdü hazırlanmaktadır. Ardından binanın o anki durumu konusunda bina rölevesi çizimi hazırlanır.  Binanın yıllar içerisinde yıpranmaya yüz tutmuş olan malzemeleri ve çevresel faktörlerden etkilenmiş olan yapısal hasarların tespiti yapılır. Testi yapılacak olan binadan yeterli bir miktarda beton numunesi alınarak yapı laboratuarında beton dayanıklılık testi yapılır. Özel olarak üretilen bir röntgen cihazı aracılığı ile kolon içerisinde bulunan demirlerin çapı ve adetlerin ölçümleri yapılır. Bilgisayar yardımı ile yapının 3D modeli çizilir ve ardından binaya depremin etkileri yüklenerek dayanıklılık testi gerçekleştirilir. Bu çalışmalar neticesinde binanın depreme ne kadar dayanıklı olup olmadığının test raporu hazırlanmış olur.

Eğer sizde binanızın ya da şirketinizin Depreme ne kadar dayanıklı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız firmamıza başvuru yaparak gerekli bilgi ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Evinize, işyerinize bilgi amaçlı veya gerekli kurumlara vermek üzere Deprem Analizi yaptırıp Deprem Raporu almak için sizlerin yanınızdayız. Deprem Analizini yapıp hazırladığımız Deprem Dayanıklılık Raporunu; İşyeriniz, Eviniz, Apartmanınız, Siteniz, Poliklinik, Hastaneler, Sağlık Ocakları, Tüm Eğitim Yapıları, Okullar, Yurt, Üniversiteler, Sağlık Yapıları, Kurslar, Bakımevleri, Her Çeşit Üretim Tesisleri, Fabrikalar, Tüm Kamu Binaları, Spor Salonları, Eski Eser Tarihi Eser Binalar, Her Çeşit Amaçla kullanılan binaların Tüm Belediyelerde, Tüm Resmi Kurumlarda, Tüm Bakanlıklarda İl, İlçe Müdürlüklerinde geçerli Bilgi Amaçlı veya İşyeri Açma Çalışma Ruhsatı, Binada Oturulabilir İzni için kullanabilirsiniz.

Bursa Bina Deprem Testi 

Bursa Bina Deprem Testi ve Raporu Hizmetleri; Binanıza bilgi amaçlı olarak Deprem Testi yaptırmak veya Deprem Dayanıklılık Raporu

Deprem Testi & Bina Sağlamlık Raporu

Deprem testi kategorisinde yer alan bina sağlamlık raporu her türlü yapı için gerekli durumlarda alınan ve yapının güncel sağlamlık durumunu ortaya koyan önemli bir sonuç raporudur.

Deprem Testi & Deprem Risk Analizi

Deprem testi ve risk analizi ile olası bir deprem öncesi ilgili yapı hakkında doğru bilgiye ulaşabilir ve tedbirlerinizi önceden alma şansını elde edebilirsiniz.

Deprem Testi & Bina Güçlendirme

Bina güçlendirmesi yaparak geleceğe güvenle bakan yapıların oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Uygulama hakkında bilgi almak için bizimle temasa geçiniz.

Deprem Testi Yaptırmak İstiyorum

Deprem Testi Yaptırmak İstiyorum

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesi deprem kuşağında olmasından dolayı her an deprem ile yüz yüze gelmesi an meselesidir. Yaşanılan ufak bir sarsıntı nedeni ile çökme yaşayan binalardan anlaşıldığı gibi Türkiye’nin en fazla nüfusu bulunan illerin başından gelen İstanbul ve diğer il ve ilçelerin bir an önce deprem test ve çalışmalarına hız verilmesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili devlet kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesi yönünde talimatlar vermiştir.

Neden Bizler?

Sizlere sunduğumuz hizmetler ile her zaman kaliteden ödün vermeden sizlerin hizmetindeyiz.

Kaliteli Hizmet

Alanında uzman ve deneyimli profesyonel kadromuz ile sizlere gerekli olan hizmetlerinizde profesyonel destek sağlamaktayız.

Uygun Fiyatlar

Uygun fiyat anlayışımız ile sizlere ihtiyacınız olan hizmetlerimizde her zaman en uygun fiyatları sunmaktayız.

Detaylı Raporlama

Aldığınız hizmetlerde sizler için yapınızı detaylı şekilde inceleyip ihtiyaç duyduğunuz çözümleri ve raporları sunuyoruz.

Profesyonel Ekip

Hizmetlerimiz alanında etkin bir biçimde hizmet veren uzman personelimiz ile sizlerin her zaman hızlı çözümler sunmaktayız.

Müşteri Memnuniyeti

Sağladığımız tüm hizmetlerde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız. Her zaman tüm müşterilerimize hızlı çözümler sunmaktayız.

Hızlı Çözümler

İhtiyaç duyduğunuz anlarda bizlere hızlı şekilde ulaşabilir, ihtiyacınız olan hizmeti bizlere ileterek kolayca ve hızlı şekilde alabilirsiniz.

Deprem Dayanıklılık Testi Raporu Başvuru Evrakları

Deprem Dayanıklılık Testi Raporu Hazırlama süreci (binanızda yapılan teknik incelemeler de dahil) 1 – 2 haftadır.

1- Başvuru Dilekçesi
2- Kira Kontratı Fotokopisi / Tapu Fotokopisi
3- Şirket yada Şahsısa ait resmi evraklar (Vergi Levhası, varsa Çalışma İzin Belgesi)
4- Yetkili Kişiye ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Hemen Ara